Noc Muzeów (19.05.2014)

19 maja 2014 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Jana Długosza w Sandomierzu, w ramach ogólnopolskiej akcji „Noc Muzeów”, odbyła się „Noc w bibliotece” pod hasłem „Noc legend. Ziarno prawdy w legendach sandomierskich”. Zostały przybliżone legendy według: Romana Koseły, Krzysztofa Seligi, Józefa Myjaka i Andzeja Sarwy, który uczestniczył w spotkaniu.

Wśród zaproszonych gości byli: Kasztelan Chorągwi Ziemi Sandomierskiej - Pan Karol Bury, Przeor Klasztoru Dominikanów - o. Wojciech Krok, Przedstawiciele Urzędu Miasta, pracownicy i czytelnicy Miejskiej Biblioteki Publicznej, uczniowie i nauczyciele sandomierskich szkół. Naszą szkołę reprezentowali: Daria Mazur (kl. I F), która przedstawiła legendę o Zamku w Ujeździe, Barbara Furman (kl. I F), która przeczytała legendę o Orzechach Św. Jacka, oraz Julia Stachurska i Michał Basak (kl. I F), którzy przypomnieli legendę o Teresie Morsztynównie.
Spotkanie prowadził Pan Sylwester Łysiak.

Koordynator akcji: Marta Korzynek