Spotkanie autorskie z Maciejem Krzysztofem Dąbrowskim

Spotkanie autorskie z Maciejem Krzysztofem Dąbrowskim w ramach „Spotkań z Poezją”
10 czerwca 2015 r. w sandomierskim Ratuszu odbyło się spotkanie autorskie z Maciejem Krzysztofem Dąbrowskim, poetą, muzykiem, aranżerem, wykonawcą. Inicjatorami tego przedsięwzięcia byli: Pani Ewa Rutkowska, I LO Collegium Gostomianum i Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Długosza w Sandomierzu. Partnerami wydarzenia było Sandomierskie Centrum Kultury i Urząd Miasta. Spotkanie odbyło się w ramach „Spotkań z Poezją”, projektu zainicjowanego przez Miejską Bibliotekę w roku 2010. Jego główne założenie to propagowanie poezji w środowisku uczniowskim i lokalnym oraz wielopokoleniowa integracja. Spotkania odbywają się co miesiąc w Czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej.
Na spotkaniu poprowadzonym przez uczniów I LO Wiktorię Niedziółkę i Michała Basaka zostały zaprezentowane wiersze i utwory muzyczne, wybrane  z witryny internetowej „MKD Poezje” w wykonaniu:

• młodzieży Collegium Gostomianum: Kingi Wróblewskiej, Anity Stypy, Julii Byry, Ady Kołodziej, Darii Mazur, Wiktorii Żak, Klaudii Kaniszewskiej, Sylwii Adamczyk, Ady Łukawskiej, Jakuba Hebdy, Damiana Czajkowskiego, Przemysława Przyłuckiego, Aleksandry Michałowskiej, Marysi Sobolewskiej, Anny Zięby, Patrycji Lachowicz, Michała Białkowskiego, pod opieką Pani Agnieszki Kunys- Łukawskiej, Pani Marty Korzynek oraz Pani Bożeny Myl-Ciszkiewicz;
  • uczennic II LO im. Tadeusza Kościuszki: Patrycji Sulickiej, Dominiki Marzec i Katarzyny Sosnowskiej, pod opieką Pani Elżbiety Kownackiej;
  • Pani Barbary Chmielewskiej z Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz Pani Grażyny Milarskiej i Pani Grażyny Stasiak, emerytowanych nauczycieli.

Spotkanie uświetnił recital Macieja Krzysztofa Dąbrowskiego. Autor przygotował także niespodziankę - odczytał wiersz, który powstał podczas pobytu w Sandomierzu. W witrynie „MKD Poezje” poeta zamieścił następujący wpis:

„… Zaprosił mnie Sandomierz – miasto Siedmiu Wzgórz… zadziwił wspaniałością zabytków, zachwycił położeniem, przebogatą Historią, najpierwszą w świecie Tolerancją, Tradycją, ale i perspektywą – spojrzeniem w Przyszłość, ogarnął atmosferą prastarego bastionu polskości, nagrodził ilością spotkanych tu talentów, pasji i nadzwyczaj kulturalnej Skromności wspartej Sercem, Wiedzą i Godnością…”

Na zakończenie można było nabyć „Frywonetki” – tomik wierszy MKD wraz z autografem poety.
(foto nr 1 – 26)
Następnego dnia autor „Frywonetek” gościł w Collegium Gostomianum.
(foto nr 27 – 37)