Noc w Bibliotece (29.05.2015)

W sobotę 16 maja 2015 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Sandomierzu, w ramach ogólnopolskiej akcji „Noc Muzeów”, odbyła się „Noc w Bibliotece”.

Nasza Szkoła, jak co roku, włączyła się w tę akcję. W tegorocznej edycji czytaliśmy utwory z wybranych książek: „Dobranoc dla dorosłych” Joanny Wilińskiej, Feliksa Dereckiego, Andrzeja Nowickiego oraz „Bajki Rozebrane. Jak odnaleźć się  w swojej baśni” Katarzyny Miller i Tatiany Cichockiej. W spotkaniu uczestniczyli także: Asystent Burmistrza Sandomierza, Pani Katarzyna Zioło; Kasztelan Chorągwi Ziemi Sandomierskiej, Pan Karol Bury; Naczelnik Wydziału Kultury, Promocji, Sportu i Turystyki, Pan Marcin Kapka; Przeor Klasztoru Dominikanów, O. Wojciech Krok; Radni Miasta Sandomierza – Pan Piotr Majewski i Pani Agnieszka Frańczak-Szczepanek; pracownicy i czytelnicy Miejskiej Biblioteki  Publicznej  - Pani Barbara  Chmielewska, Grażyna Bekasiak, Przemysław Szczepanek oraz  nauczyciele sandomierskich szkół i przedszkoli - Pani Henryka Kwiatkowska, Ewa Rusinek, Ewa Rutkowska.

Nie zabrakło też atrakcji dla dzieci. Uczennica naszej szkoły, należąca do Koła Przyjaciół Biblioteki, Wiktoria Niedziółka, wraz z grupą dzieci z przedszkola i szkoły podstawowej, przygotowała film na podstawie wiersza Jana Brzechwy pt. „Na straganie”. Została wykonana scenografia i  aktorzy z plasteliny. Największą radość sprawiła dzieciom animacja.

Marta Korzynek