Konkurs Językowy im. Gostomskich (10.2005) – nagrody

Konkurs Językowy im. Gostomskich (10.2005) – nagrody

6 października 2005 r. uczniowie obecnych klas drugich, którzy w czerwcu 2005 roku zdobyli czołowe miejsca w Konkursie Językowym im. Gostomskich, otrzymali nagrody (puchary, dyplomy i bony książkowe) osobiście z rąk fundatora i współorganizatora konkursu Dietera von Gostomskiego.

Język niemiecki – grupa zaawansowana

1. Krzysztof Kapel
2. Agata Bucka
3. Sylwia Chmielewska

Język niemiecki – grupa początkująca
1. Tomasz Kaczmarski
2. Karol Zarębkiewcz
3. Paulina Wróbel

1. Ewa Kuchta
2. Michał Saracen
3. Tomasz Kaczmarski

Zgodnie z dzisiejszą zapowiedzią konkurs rozszerzony będzie o nową formę dla wszystkich uczniów naszej szkoły – nowy regulamin zostanie zamieszczony na naszej stronie internetowej pod koniec października. Przypomnijmy, że głównym założeniem konkursu jest propagowanie nauki języków obcych, tak wymaganych, jak i wielce przydatnych w dzisiejszych czasach, zaś fundatorami nagród są potomkowie Hieronima Gostomskiego, założyciela naszej szkoły: Dieter von Gostomski z Niemiec i Gerald von Gostomski z USA.