XXXVII Olimpiada Literatury i Języka Polskiego (06.2007) – podsumowanie

XXXVII Olimpiada Literatury i Języka Polskiego (06.2007) – podsumowanie

6 czerwca 2007 r. w Sali Lustrzanej Pałacu Staszica (siedziba Polskiej Akademii Nauk) w Warszawie odbyło się uroczyste zakończenie XXXVII Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. Komitet Główny Olimpiady, działający przy Instytucie Badań Literackich PAN, dokonał podsumowania tegorocznej edycji, wręczył nagrody Laureatom oraz ich nauczycielom.

W gronie wyróżnionych znalazł się Absolwent Collegium Gostomianum – Przemysław Mazur, a także jego opiekun – Pani Danuta Paszkowska. Ponadto przyznano sześć równorzędnych nagród specjalnych za temat konkursowy: "Komunikacyjny charakter utworu literackiego" z części ustnej etapu centralnego. Jedną z nich otrzymał Przemek (nagroda pieniężna).

Dyplomy i nagrody wręczali: Pani prof. Teresa Kostkiewiczowa - przewodnicząca Komitetu oraz Pani prof. Alina Brodzka, Pani prof. Teresa Dobrzyńska, Pan dr Tomasz Chachulski.