Wizyta w Domu Dziecka w Łoniowie (12.2007)

Wizyta w Domu Dziecka w Łoniowie (12.2007)

13 grudnia 2007 roku w składzie przedstawionym poniżej udaliśmy się pod opieką prof. Waldemara Białousza ze świąteczną wizytą do Domu Dziecka w Łoniowie. Przed wyjazdem dokonaliśmy inwentaryzacji wszystkich produktów spożywczych zebranych podczas akcji charytatywnej oraz spisu wszystkich artykułów zakupionych za zebrane pieniądze. Dzięki uprzejmości Pana Andrzeja Dudka, który jest właścicielem sieci busów, do Łoniowa dojechaliśmy za darmo. Po przybyciu na miejsce, wnieśliśmy wszystkie produkty spożywcze, które zostały przekazane na ręce kierowniczki ośrodka. Na świetlicy spotkaliśmy się z wychowankami domu dziecka, a najmłodszym dzieciom Święty Mikołaj wręczył prezenty. Reszta prezentów została przekazana wszystkim dzieciom do użytku wspólnego. Był to m.in. zestaw karaoke, zestaw rakietek, piłki do gry, gry zręcznościowe i planszowe. Na ręce kierowniczki ośrodka zostały również przekazane komplety bielizny dla wszystkich dzieci.

Po wręczeniu prezentów, przy dźwiękach gitary (Michał Zębala) wspólnie odśpiewaliśmy kilka najpiękniejszych polskich kolęd. Każde dziecko mogło porozmawiać ze Świętym Mikołajem, w którego roli wystąpił Jan Kondziołka. Gdy przełamane zostały pierwsze lody, rozpoczęły się rozmowy, wspólne gry i zabawy. Mimo wcześniejszych obaw dzieci przyjęły nas ciepło i wykazały ogromna chęć nawiązania kontaktu.

Osoby, które wzięły udział w wyjeździe do Domu Dziecka w Łoniowie:samorzad- Aleksandra Tańska, Agnieszka Dunin-Wąsowicz, Mateusz Stola, Krystyna Ziemniak, Agnieszka Polakiewicz, Paulina Cichocka, Ada Sajur, Magdalena Kołeczek - klasa If; Karolina Majewska, Aneta Janeczko - klasa IIc; Jan Kondziołka, Agata Strojewska, Gabriela Drzymalska, Michał Zębala, Łukasz Skubida, Joanna Laskowska - klasa IIb; Aleksandra Święcicka, Anna Nowak, Katarzyna Zimoląg - klasa IIf