Koncert na rzecz dzieci z Ukrainy (01.2008)

Koncert na rzecz dzieci z Ukrainy (01.2008)

Pomagamy!

W dniu 24.01.2008 r. w Domu Katolickim pod wezwaniem św. Józefa odbył się koncert charytatywny na rzecz świetlicy dla dzieci z parafii w Tawrijsku na Ukrainie, w której funkcję proboszcza pełni ksiądz Kazimierz Żyłka. W akcję zaangażowała się duża grupa uczniów. Podziwiali oni wystepy młodych artystów - uczniów naszej szkoły. Publiczność wysłuchała utworów w wykonaniu Aleksandry Abramczyk - kl. Ie, Katarzyny Nowak - kl. If, Iwony Papki i Marty Dzieciuch - kl. IIe. Szkolnych artystów wspomagało Sandomierskie Studio Piosenki pod kierownictwem pana Marka Sochackiego.

Koncert prowadził, niczym filmowy wodzirej - Maciek Lebida z kl. IIIe. Repertuar muzyczny był bardzo zróżnicowany, co pozwoliło zaspokoić nawet najbardziej wymagające gusta. Do łez rozbawił nas występ kabaretu "Polska Wieś Tańczy i Śpiewa" w składzie: Ewelina Janeczko, Iwona Grzesik, Milena Wójcik i Marta Dzieciuch - kl. IIe. Na zakończenie koncertu wystąpił zespół "Sadwalker" w składzie: Anna Marjankowska, Krzysztof Pomykała, Paweł Pruś i Michał Jakóbczyk. Rockowa muzyka zaprezentowana przez "Sadwalker" poderwała z miejsc nawet profesorów. Nad właściwym przebiegiem koncertu i całej akcji czuwała pani prof. Bożena Myl-Ciszkiewicz oraz Magda Sobczyk i Marcin Zybała z kl. IIe. W ramach konceru udało nam się zebrać ponad 800 zł., za które zakupiliśmy potrzebne artykuły. Już wkrótce wielka paczka dotrze na Ukrainę. Mamy nadzieję, że gry, zabawki, słodycze i artykuły papiernicze sprawią dzieciom w Tawrijsku tak wielką radość, jak wielka jest nasza satysfakcja z organizacji koncertu.

Wielką niespodziankę sprawił nam także ksiądz Kazimierz, który przy okazji odbywanych w Polsce rekolekcji odwiedził naszą szkołę i na ręce Dyrekcji złożył wszystkim organizatorom i uczestnikom koncertu wyrazy wdzięczności.

Dzieciuch Marta, Janeczko Ewelina, Grzesik Iwona, Sobczyk Magdalena