IX edycja Konkursu o Nagrodę im. A. Patkowskiego (2009)

IX edycja Konkursu o Nagrodę im. A. Patkowskiego (2009)

7 maja 2009 roku została rozstrzygnięta IX edycja Ogólnopolskiego Konkursu o Nagrodę im. Aleksandra Patkowskiego. Poniżej zamieszczamy protokół z posiedzenia Komisji Konkursowej. Ponadto szkoły i uczestnicy otrzymają listownie informacje o wynikach.

Serdecznie gratulujemy uczniom – laureatom i wyróżnionym – oraz nauczycielom opiekunom.

Zachęcamy do udziału w następnej edycji naszego Konkursu Komisja w składzie:

• Krzysztof Zieliński – przewodniczący Komisji – I LO CG w Sandomierzu
  • Dariusz Szczygielski – sekretarz Komisji – I LO CG w Sandomierzu
  • Danuta Paszkowska – członek Komisji – I LO CG w Sandomierzu
  • Małgorzata Proć – członek Komisji – I LO CG w Sandomierzu
  • Elżbieta Gosek – członek Komisji – I LO CG w Sandomierzu
  • Dorota Chyła – członek Komisji – I LO CG w Sandomierzu
  • Robert Bednarz – członek Komisji – I LO CG w Sandomierzu

Dokonała oceny 13 nadesłanych prac konkursowych. Po wnikliwej analizie prac Komisja zdecydowała:

Nagrodę I stopnia otrzymuje:

• Magdalena Wojaczek – uczennica I Liceum Ogólnokształcącego im. Powstańców Śląskich w Rybniku za przygotowanie opracowania pt. "Odkrywanie historii rodziny i regionu". Opiekun Pan Prof. Dariusz Jądro.

Nagrodę II stopnia otrzymuje:

• Hanna Szkoła – uczennica XI Liceum Ogólnokształcącego im. K. I. Gałczyńskiego w Kielcach za przygotowanie opracowania tekstowo-ikonograficznego pt. "Powstanie styczniowe na Kielecczyźnie". Opiekun Pani Prof. Elżbieta Pachowicz.

oraz trzy równorzędne wyróżnienia otrzymują:

• Milena Pachucka – uczennica XXVI Liceum Ogólnokształcącego im. K. K. Baczyńskiego za opracowanie tekstowo-albumowe pt. "Szlakiem zamków, pałaców i rezydencji w województwie łódzkim". Opiekun Pani Prof. Małgorzata Wiśniewska.
  • Milena Malarecka i Monika Brożyna uczennice XI Liceum Ogólnokształcącego im. K. I. Gałczyńskiego w Kielcach za przygotowanie opracowania tekstowo-ikonograficznego pt. "Kościoły kieleckie". Opiekun Pani Prof. Elżbieta Pachowicz.
  • Izabela Grudziecka – uczennica VII Liceum Ogólnokształcącego w Kielcach w Kielcach za opracowanie albumowe "Zabytki architektury i przyrody w Świętokrzyskim". Opiekun Pani Prof. Joanna Olejniczak.

Pozostałym uczestnikom konkursu przyznano pamiątkowe dyplomy za udział w tegorocznej edycji konkursu.