Debata "Inni nie gorsi" (04.2014)

Debata "Inni nie gorsi" (04.2014)

29 kwietnia 2014 roku uczniowie klas 1E i 1G, pod opieką wychowawców Zbigniewa Drobka i Marka Kwitka, wzięli udział w debacie "Inni nie gorsi". Spotkanie odbyło się w Centrum Rekreacji w Sandomierzu w ramach społecznej kampanii pod tym samym hasłem, organizowanej przez Wojewodę Świętokrzyski ego i Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach. Debatę poprowadził Pełnomocnik Świętokrzyskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji ds. Ochrony Praw Człowieka mł. insp. Gerard Bah.

"Czy mniejszości potrzebują dodatkowych praw czy równego traktowania?"  – to było główne pytanie postawione uczestnikom spotkania. Debata miała na celu zwrócenie uwagi na różnorodność społeczną otoczenia, w którym żyjemy. Prowadzący przedstawił obszary nietolerancji mającej często podłoże rasowe, religijne, światopoglądowe, zwrócił także uwagę na funkcjonujące w społeczeństwie stereotypy i etykietyzację. Debata miała na celu poszerzenie wiedzy na temat dyskryminacji i jej przejawów, jak również uwrażliwienie uczniów na nieakceptowanie takich zachowań. W spotkaniu uczestniczyło ponad 200 osób.

Marek Kwitek

Inni nie gorsi 1 Inni nie gorsi 2 Inni nie gorsi 3 Inni nie gorsi 4 Inni nie gorsi 5