Wystawa na statku "Syrenka" – zaproszenie (06.2016)

Wystawa na statku "Syrenka" – zaproszenie (06.2016)

Wystawa "Starej fotografii czar" 2016Od 26 czerwca do końca września tego roku na statku "Syrenka" kpt. Tadeusza Prokopa na bulwarze nad Wisłą w Sandomierzu będzie można oglądać wystawę, która jest pokłosiem XIX Sesji Ekologicznej. Odbyła się ona 7 czerwca w I Liceum Ogólnokształcącym Collegium Gostomianum w Sandomierzu, a jej hasło przewodnie brzmiało: "Wisła – lustro Sandomierza". Międzypokoleniowy Konkurs "Starej fotografii czar… Historia z Wisłą w tle" był jedną z imprez towarzyszących sesji. Zadanie konkursowe polegało na zaprezentowaniu starego zdjęcia z widokiem na Wisłę w okolicach Sandomierza i opisaniu go w dowolnej formie literackiej. Adresatami konkursu byli uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich z powiatu sandomierskiego oraz ich rodzice, opiekunowie, dziadkowie. W wyniku współpracy międzypokoleniowej powstało wiele cennych i wzruszających prac. Najlepsze z nich zaprezentowano na wystawie, którą można było zwiedzać  do końca roku szkolnego w naszej Szkole.

Przeniesienie wystawy na statek w naturalną scenerię Rzeki – głównej bohaterki wydarzenia – jest jedną z form przygotowania do obchodów Roku Wisły w 2017 r. ustanowionego przez Sejm Rzeczpospolitej Polskiej.

Renata Stawowy