Odkręć zakręcone życie!

Spójnia, listopad 2009

Zbierają dzieci, młodzież, dorośli, policjanci i strażacy. Zakrętkomania opanowała Polskę! Małe zakrętki - pozornie niepotrzebne i bezwartościowe. Wyrzucamy je codziennie, po wypiciu coli, pepsi, sprite czy też zużyciu płynu do płukania. Nic wielkiego, a jednak ratuje życie.

Niepodważalny jest fakt, że życie jest najważniejszą wartością. Jest kruche i w wielu przypadkach stanowczo za krótkie. Niestety, zdarzają się sytuacje, kiedy życie jest zagrożone. Nigdy nie wiadomo, kto będzie potrzebował pomocy. Dziś Ty, jutro mogę to być ja.

Zbiórka zakrętek pomoże zakupić najnowszą pompę insulinową dla Tobiasza Lichosika. Dzięki niej chłopiec nie będzie narażony na codzienne przekłuwanie sobie skóry w celu zmierzenia cukru.

Do zbierania nadają się PLASTIKOWE nakrętki od butelek po wszelakich napojach, kapsle po środkach chemicznych, zatyczki, korki, zaślepki itp. Są one wykonane z polipropylenu, łatwego do powtórnego przetwarzania.

Chciałabym zachęcić wszystkich do zbierania pożytecznych zakrętek i przynoszenia ich do samorządu szkolnego. Odkręćmy zakręconą drogę życia Tobiasza!

Paulina Ramus, kl. 1e