"Tak było od początku świata, że pełza żółw a orzeł lata, że śpiewa słowik, a jaskółka kreśli kółka" - Jan Sztaudynger

Przyrodnicze spotkania z nauką (12.2015)

Już po raz kolejny postanowiliśmy przeżyć "przygodę naukową". Tym razem klasa 2D uczestniczyła w spotkaniu z doc. dr Anną Kalinowską, które odbyło się 4.12.2015 r. w Uniwersyteckim Centrum Badań nad Środowiskiem Przyrodniczym i Zrównoważonym Rozwojem na Uniwersytecie Warszawskim.

Tematyką spotkania było: "Zagrożenia dla miast i ich przyrody wynikające ze zmian klimatu i sposoby zapobiegania i adaptacji". Dowiedzieliśmy się również czym jest rozwój zrównoważony i w jaki sposób wprowadzić tą wiedzę w codzienne życie.

W spotkaniu uczestniczyli również absolwenci Ochrony Środowiska, którzy opowiedzieli nam o tym kierunku studiów, jak również o badaniach jakie prowadzone są na Uniwersytecie Warszawskim.

Pani doc. dr Anna Kalinowska oprowadziła nas po Kampusie Uniwersyteckim oraz pokazała nam Instytut Radowy założony w 1932 roku z inicjatywy Marii Skłodowskiej-Curie.

Zwiedzaliśmy również wystawę poświęconą naszej Noblistce i mieliśmy możliwość zrobienia zdjęć przy osobiście posadzonych przez nią drzewach.

Ciekawym przeżyciem było również zwiedzanie Sejmu RP, Warszawskich Łazienek oraz spektakl w teatrze Komedia.

Z ekologicznym pozdrowieniem kl. 2D

Opublikowano 21.12.2015 r.