"Tak było od początku świata, że pełza żółw a orzeł lata, że śpiewa słowik, a jaskółka kreśli kółka" - Jan Sztaudynger

Puchar Starosty na sesji "Bezpieczna żywność gwarantem zdrowotności ludności" (05.2018)

24 maja 2018 roku uczennice klasy 1D Paulina Floras, Zuzanna Zimnicka i Natalia Cygan brały udział w XIV sesji ekologicznej o haśle przewodnim "Bezpieczna żywność gwarantem zdrowotności ludności", która odbyła się w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. prof. Zbigniewa Strzeleckiego w Sandomierzu.

Sesja rozpoczęła się wykładami zaproszonych gości, dotyczącymi zdrowego odżywiania. Po tym krótkim wstępie przyszedł czas na główną cześć sesji – rywalizację delegatów szkół ponadgimnazjalnych.

Każdy zespół przygotował prezentację dotyczącą wybranego produktu ujętego w systemie chronionych nazw geograficznych. Uczniowie mieli za zadanie zaprezentować przygotowane projekty przed komisją. Nasz zespół przygotował w ciekawej formie prezentację o oscypku. Po wystąpieniu wszystkich zespołów nastąpiła krótka przerwa, w trakcie której jury wyłoniło zwycięzców. Uczniowie zostali w tym czasie zaproszeni na poczęstunek. Po przerwie ogłoszono wyniki i wręczono nagrody. Uczennice naszej szkoły zajęły pierwsze miejsce, tym samym zdobywając puchar i cenne nagrody rzeczowe.

Nauczyciel opiekun B. Sobieraj

puchar starosty 1  puchar starosty 1  puchar starosty 1  puchar starosty 1

Opublikowano 08.06.2018 r.