I Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Górach Polski (03.2017)

25 marca 2017 roku w II Liceum Ogólnokształcącym im. Króla Jana III Sobieskiego w Krakowie odbył się finał I Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Górach Polski zorganizowanego przez Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego. Tematyką konkursy były Tatry, Podhale, Spisz i Orawa.

W finale wzięły udział Klaudia Kawecka i Monika Zimoląg z klasy 2B. W części pierwszej finaliści pisali test złożony z 50 pytań. Najlepsi przeszli do ścisłego finału ustnego, w których losowali pytania i odpowiadali ze znajomości mapy. Do drugiej części konkursu zakwalifikowała się Monika Zimoląg i zajęła w niej 7 miejsce.

Wszyscy uczestnicy finału otrzymali pamiątkowe dyplomy i książki ufundowane przez Tatrzański Park Narodowy i Polskie Towarzystwo Tatrzańskie. Laureaci otrzymali również cenne nagrody rzeczowe ufundowane przez prywatnych sponsorów i sympatyków Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego.

Janusz Wieczorek

Wiedza o Górach 01  Wiedza o Górach 02 Wiedza o Górach - dyplom 01  Wiedza o Górach - dyplom 02  Wiedza o Górach - dyplom 03