Konkurs Recytatorski Poezji Obcojęzycznej – podsumowanie (04.2017)

3 kwietnia 2017 r. w Collegium Gostomianum odbył się Konkurs Recytatorski Poezji Obcojęzycznej. Część konkursową poprzedziły prezentacje: "Emily Dickinson: I dwell in Possibility" – prezentacja przygotowana przez Klaudię Miller i Katarzynę Puto z klasy 2D i "Heinrich Heine – die schönsten Liebesgedichte" – prezentacja przygotowana przez Klaudię Świątańską i Dominikę Mazur z klasy 2B.

W kategorii poezja anglojęzyczna I miejsce zajęła Ewa Gawlak z klasy 2d, II miejsce Iga Delegiewicz z klasy 3A, III miejsce Klaudia Miller z klasy 2D. Wyróżnienie otrzymała Dominika Mazur z klasy 2B oraz Bartłomiej Guźla z klasy 1C.

W kategorii poezja niemieckojęzyczna I miejsce zajęła Klaudia Miller z klasy 2D, II miejsce Natalia Błachnio z klasy 1E, III miejsce Ewa Wójcik z klasy 1B.

Uczestnicy zaprezentowali bardzo wysoki poziom. Osoby nagrodzone i wyróżnione otrzymały karty prezentowe Empik, nagrody rzeczowe oraz dyplomy. Dziękujemy Natalii Filak, Ewie Gawlak i Dominice Mazur, które poprowadziły konkurs oraz wszystkim uczestnikom i nauczycielom.

Agnieszka Jarosz, Joanna Mróz

Zdjęcia »»»