78. rocznica agresji sowieckiej na Polskę (09.2017)

17.09.2017 r. młodzież I LO CG uczciła pamięć bohaterów poległych w walkach na Wschodzie oraz pomordowanych w obozach NKWD, a także zmarłych z wyczerpania w obozach pracy na terytorium Związku Radzieckiego. Organizatorem obchodów 78. rocznicy agresji sowieckiej na Polskę i Dnia Sybiraka był Burmistrz Miasta Sandomierza Marek Bronkowski oraz Rada Miasta Sandomierza. Msza Święta w intencji ofiar II wojny światowej i Sybiraków została odprawiona w kościele pw. Św. Józefa.

Uroczystości odbyły się przy symbolicznej Mogile Katyńskiej w wojskowej części Cmentarza Katedralnego. Tegoroczne obchody uświetniły delegacje z miast partnerskich: Emmendingen z Niemiec, Newark-on-Trent z W. Brytanii, Ostroga z Ukrainy. Ksiądz prałat dr Jerzy Dąbek – Wikariusz Generalny poprowadził modlitwę za poległych i pomordowanych.

Delegacja naszej młodzieży złożyła wiązanki kwiatów przy Symbolicznej Mogile Katyńskiej oraz Mogile Wołyńskiej i Sybiraków. Prowadzący uroczystość pan Wojciech Dumin w imieniu Burmistrza Sandomierza podziękował wszystkim uczestnikom spotkania i poprosił o oddanie hołdu przez Poczty Sztandarowe.

Dariusz Szczygielski

Zdjęcia »»»