60-lecie Honorowego Krwiodawstwa PCK (11.2018)

22 listopada 2018 r. obchodzono w sandomierskim Zamku 60-lecie Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża.

Z tej okazji Sala Rycerska zapełniła się osobami, które są honorowymi krwiodawcami, tymi którzy ideę honorowego krwiodawstwa promują i wspierają, a także osobami, które przybyły by podziękować za zaangażowanie w tę szlachetną inicjatywę.

Uroczystość otworzyli przedstawicie Oddziału Rejonowego PCK w Sandomierzu, z prezesem Zbigniewem Majewskim na czele. W swoim przemówieniu Pan Prezes zaznaczył, że sandomierski oddział jest drugim w województwie pod względem ilości oddanej krwi. W bieżącym roku oddano ponad 1200 litrów. Następnie przyznano wyróżnienia, medale, legitymacje, statuetki oraz nagrody rzeczowe dla krwiodawców i wspierających ideę krwiodawstwa.

Młodzież naszej szkoły i opiekunowie wspierają efektywne działania Ruchu Honorowego Krwiodawstwa. W ubiegłym roku szkolnym zostało oddane przez nasz Klub HDK -17 litrów krwi "najcenniejszego skarbu ratującego życie i zdrowie".

Wręczaniu odznaczeń towarzyszył bogaty program artystyczny przygotowany przez młodzież sandomierskich szkół ponadgimnazjalnych- związany tematycznie z ideą krwiodawstwa.

Naszą szkołę prezentował Jakub Kozioł (uczeń klasy 2B)w występie artystycznym – na fortepianie razem z koleżanką z Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Tarnobrzegu.

Ta piękna uroczystość, docenianie szlachetnej idei krwiodawstwa zachęca do dalszej pomocy i wspierania działań dla drugiego człowieka.

Krystyna Chmielowiec

Zdjęcia »»»