Labirynty Wiedzy (09.2019)

Rozpoczął się nowy rok szkolny a wraz z nim nowe ciekawe spotkania naukowe.

Tuż zaraz po inauguracji roku szkolnego dwie klasy biologiczno – chemiczne wzięły udział w konferencji naukowej w ramach Dorocznych Sandomierskich Spotkań Nefrologicznych pt. "Postępy w leczeniu chorób nerek".

Konferencja odbyła się w Hotelu Basztowym.

Honorowym Przewodniczącym i Patronem Konferencji był dr n. med. Marek Kos p.o. Dyrektora Naczelnego SSDŚ w Sandomierzu.

Młodzież wysłuchała dwóch wykładów:

1. Prof. dr hab. Macieja Machaczki – z Uniwersytetu Królewskiego w Sztokholmie "Przeszczep szpiku. Leczenie immunosupresyjne".
  2. Prof. dr hab. n. med. Magdaleny Durlik z Kliniki Medycyny Transplantacyjnej i Nefrologii z Warszawy – "Kwalifikacja pacjentów wyprzedzającego przeszczepienia nerki, przeszczepienia w trybie pilnym. Czy rodzaj dializy HD lub PD ma wpływ na wyniki transplantacji".

Tematyka tegorocznego sympozjum była niezwykle ciekawa i częściowo pokryła się z właśnie analizowaną tematyką na lekcjach biologii.

Organizator wyjścia młodzieży B.S.