Rekrutacja na rok szkolny 2020/21

O szkole

I Liceum Ogólnokształcące w Sandomierzu mieści się w budynku zespołu klasztornego jezuitów z 1602 r. Swą nazwę, Collegium Gostomianum, wzięło od nazwiska fundatora, Hieronima Gostomskiego. Budynek szkoły nie tylko od zawsze służył celom edukacyjnym, ale stał się jednym z najcenniejszych zabytków Sandomierza. Dzisiejsza szkoła to bardzo dobrze wyposażone, przyjazne miejsce pracy i kształcenia, w którym uczniowie rozwijają zainteresowania oraz przygotowują się do egzaminów maturalnych i kontynuowania nauki na studiach.

Szkoła pochwalić się może nowoczesnym zapleczem edukacyjnym. Posiadamy dwie pracownie komputerowe w których znajduje się po 18 stanowisk. W pierwszej konfiguracja komputerów to: procesor Intel Core i5-7500, 8GB RAM, dyski SSD 240GB i HDD 1TB, grafika GeForce GT 1030. W drugiej: procesor AMD Ryzen 5 2400G, 16GB RAM, dyski SSD 240GB i HDD 1TB, grafika Radeon Vega.

Ponadto wszystkie pracownie przedmiotowe zaopatrzonych w multimedialne pomoce dydaktyczne (komputer, projektor), dużą salę gimnastyczną wraz z siłownią, bardzo dobrze wyposażoną bibliotekę szkolną oraz stały dostęp do internetu we wszystkich pomieszczeniach szkolnych. Bogate wyposażenie uzupełniamy urozmaiconą ofertą edukacyjną rozwijaną we współpracy z różnymi instytucjami naukowymi i kulturalnymi.

Staramy się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom młodzieży, umożliwiamy zdobywanie wiedzy, rozwijanie umiejętności i pogłębianie zainteresowań poprzez:

• zajęcia w kołach olimpijskich i przedmiotowych,
  • Indywidualny Program Nauki,
  • zajęcia zdalne (szkoła korzysta z usług Google G-Suite, w skład których wchodzą m.in. Meet Hangouts i Classroom), możliwość uczestnictwa w warsztatach naukowych  organizowanych przez CERN, a realizowanych przez PAN w Krakowie,
  • śpiew w chórze szkolnym,
  • prezentacje twórczości młodzieży na cyklicznym "Parnasie Szkolnym" i okolicznościowych występach w czasie szkolnych uroczystości,
  • zajęcia i występy teatralne,
  • wielostronną działalność ekologiczną i udział w wielu projektach i konkursach ekologicznych,
  • prowadzenie działalności charytatywnej w ramach szkolnego wolontariatu, honorowego krwiodawstwa i drużyn ratownictwa medycznego,
  • realizację współpracy z organizacja AIESEC poprzez wizyty studyjne w szkole studentów z całego świata połączone z projektami edukacyjnymi i nauką języka angielskiego.

Więcej na temat działań realizowanych w naszej szkole znajdziesz na poniższych stronach:

Proponujemy następujące profile:

Profil ścisły

– rozszerzony program z matematyki, fizyki i j. angielskiego.

Profil menedżerski

– rozszerzony program z matematyki, geografii, j. angielskiego.

Profil przyrodniczy

– rozszerzony program nauczania biologii, chemii, j. angielskiego lub matematyki.

Profil humanistyczny

– rozszerzony program nauczania języka polskiego, historii, wos-u.

Dodatkowe języki obce do wyboru: j. niemiecki, j. francuski, j. włoski, j. hiszpański.