„Gostom Parkiet Noga”
Mistrzostwa Collegium Gostomianum
w halowej piłce nożnej chłopców
Regulamin Rozgrywek
  1. W rozgrywkach mogą brać uczniowie I LO tworząc drużyny czteroosobowe (bramkarz + 3 zawodników w polu).
  2. Drużyna może mieć kilku zawodników rezerwowych pamiętając, że nagród za I miejsce będzie max. 6.
  3. Klasy, które zgłosiły kilka składów mogą wzmocnić jedną z drużyn zawodnikami z drużyny która odpadła z dalszej fazy rozgrywek. Na tym samym etapie rozgrywkowym zawodnik może grać tylko w jednej drużynie.
  4. Mecze odbywać się będą na boisku do koszykówki ograniczonym granatowymi liniami.
  5. W czasie gry nie ma rzutów z autu (gra toczy się po odbiciu piłki od ścian bocznych).
  6. Rzut rożny następuje po wyjściu piłki poza linię końcową.
  7. Pole karne ograniczone jest linią rzutu za trzy punkty.
  8. Pole bramkowe ograniczone jest linią rzutu za trzy punkty oraz końcową linią boiska do siatkówki i jej przedłużeniem (linia biała). Tylko wewnątrz tego pola bramkarz może łapać piłkę w ręce.
  9. Podczas gry niedozwolone jest wykonywanie wślizgów (również przez bramkarzy). Karą za wykonanie ataku na nogi przeciwnika będzie 1 minuta kary oraz rzut karny, jeżeli niedozwolone zagranie będzie wykonane w polu karnym.
  10. Za 5 lub więcej fauli w każdej połowie meczu drużyna zostanie ukarana rzutem karnym.
  11. Za brutalny faul zagrażający utracie zdrowia przez przeciwnika lub za używanie na boisku słów uznawanych za nieprzyzwoite zawodnik zostanie ukarany karą wykluczenia na 1 minutę.
  12. Zmiany zawodników odbywają się „w locie” i można je wykonywać w dowolnej ilości.
  13. Bramka zdobyta po odbiciu od ściany bocznej nie zostanie uznana.
  14. Wykonując aut bramkowy bramkarz musi wprowadzić piłkę do gry nogą z pola bramkowego.
  15. Mecze eliminacyjne toczyć się będą w 2 grupach (A, B) systemem "każdy z każdym".
  16. Czas trwania meczy eliminacyjnych 2 x 6 min.
  17. Do dalszej fazy rozgrywek (grupa C ) awansują po 4 najlepsze drużyny z każdej grupy z zaliczeniem punktów.
  18. Najlepsza „ósemka” rozegra mecze również systemem „każdy z każdym”.
  19. Za wygrany mecz różnicą 5 lub więcej bramek drużyna otrzymuje 3 pkt., za mniejszą wygraną 2 pkt, za remis 1pkt, za przegrany 0 pkt.
  20. O awansie z grupy decyduje: suma zdobytych punktów, wynik bezpośredniego spotkania pomiędzy zainteresowanymi drużynami, stosunek bramek zdobytych do straconych, ilość bramek zdobytych, ilość bramek straconych.
  21. Mecze półfinałowe: C1 – C4; C2 – C3 (numer wskazuje zajęte miejsce w grupie finałowej).
  22. Czas trwanie spotkań półfinałowych 2 x 12, finałowych 2 x 14 minut.
  23. Drużyna, która będzie w niepełnym składzie w porze rozpoczęcia meczu lub nie stawi się na mecz nie będzie dopuszczona do rozgrywek, jej członkowie otrzymają oceny niedostateczne z wf, a przeciwnik wygra mecz walkowerem w stosunku 2:0.
  24. W sytuacjach nadzwyczajnych (kontuzje) drużyna będzie mogła ukończyć spotkanie w niepełnym składzie za zgodą organizatorów.
  25. Organizatorzy nie zapewniają możliwości wykonania rozgrzewki przed meczem na boisku (proponujemy rozgrzewkę na galerii).
  26. Organizatorzy proszą zawodników o grę w koszulkach o podobnym kolorze.
  27. Nagrody: za I miejsce statuetki, miejsce 2 - 4 dyplomy pamiątkowe oraz 6 z wf, dla pozostałych 5 z wf-u.