"Gostom Tercet Siatka"
Mistrzostwa Collegium Gostomianum
w siatkówce trzyosobowej

Regulamin Rozgrywek
  1. W rozgrywkach mogą brać udział uczniowie I LO tworząc drużyny trzyosobowe w dowolnym składzie (dziewczęta, chłopcy, drużyny mieszane) pod warunkiem, że są uczniami tej samej klasy.
  2. Wymiary boiska: pole gry o wielkości 13 x 8,5m przedzielone linią środkową. Linie o szerokości 5 cm należą do boiska, wysokość siatki 230 cm, nie ma wyznaczonej linii ataku.
  3. Liczba punktów: mecze odbywać się będą do 2 wygranych partii, przy czym 1. i 2. rozgrywane będą do 15 pkt. (z przewagą min. 2 pkt.), a 3. do 10 pkt. (również z przewagą min. 2 pkt.)
  4. Przerwy w grze: każdej z drużyn przysługuje 1 przerwa 30 sek. w każdej partii.
  5. Liczba odbić - drużynie przysługują 3 odbicia bez zaliczenia bloku jako 1. odbicia.
  6. Technika odbić :
    • nie wolno przyjmować zagrywki odbiciem górnym oburącz "na palce", można natomiast odbić inną częścią dłoni (pięść, krawędź lub nasada dłoni) lub inną częścią ciała.
    • nie wolno atakować (przebijać piłki na stronę przeciwnika) w formie kiwnięcia jednorącz, odbicie atakujące może być wykonane otwartą dłonią, grzbietem dłoni, pięścią, odbiciem oburącz lub każdą inną częścią ciała
    • obrona poprzez odbicie otwartą dłonią (dłońmi) od dołu jest błędem, można odbić piłkę grzbietem dłoni, pięścią lub inną częścią ramienia oraz inną częścią ciała
  7. Zbijać piłkę w ataku, blokować o obronie może dowolny zawodnik drużyny podczas każdej akcji w czasie trwania meczu.
  8. Należy przestrzegać kolejności wykonywania zagrywek - tzw. rotacji.
  9. Podczas wykonywania zagrywki jedna noga musi być za linią końcową (granatową).
  10. Mecze eliminacyjne toczyć się będą w 3 grupach (A, B, C) systemem "każdy z każdym".
  11. Do dalszej fazy rozgrywek awansują po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy. Utworzą one dwie grupy ćwierćfinałowe: E (A1, B2, C1), F ( A2, B1, C2). Mecze w tych grupach będą toczyć się na takiej samej zasadzie jak w grupach eliminacyjnych.
  12. Za wygrany mecz drużyna otrzymuje 2 pkt., za przegrany 1 pkt.
  13. O awansie z grupy decyduje: suma zdobytych punktów, wynik bezpośredniego spotkania pomiędzy zainteresowanymi drużynami, stosunek setów, stosunek punktów zdobytych do straconych, ilość punktów zdobytych.
  14. Zwycięzca grupy E zagra w meczu półfinałowym z drugą drużyną grupy F, a zwycięzca grupy F w drugim półfinale spotka się z drugą drużyną grupy E.
  15. Przegrani z półfinałów rozegrają mecz o trzecie miejsce, natomiast zwycięzcy spotkają się w Wielkim Finale walcząc o tytuł Mistrza Collegium Gostomianum w Tercet Siatce.
  16. 1Nagrody: za pierwsze miejsce statuetki (max. dla 4 zawodników) oraz dyplomy pamiątkowe, za udział w turnieju 5 z wf, za pierwsze 3 miejsca 6 z wf.

UWAGA! ilość grup będzie uzależniona od ilości zgłoszonych drużyn