Wiosna Poetycka w Collegium Gostomianum

XVI Wiosna Poetycka w Collegium Gostomianum (03.2017) – regulamin

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie recytatorskim

I. Regulamin konkursu:

Konkurs przeprowadzony zostanie w II kategoriach wiekowych:

• grupa I – uczniowie gimnazjum
  • grupa II – uczniowie szkół średnich

Każdy uczestnik prezentuje dwa wiersze poetów polskich, w tym jeden – tematycznie związany z Sandomierszczyzną.

Łączny czas recytacji nie może przekroczyć 5 minut. Jury oceniać będzie: dobór tekstów, wartości literackie utworu, dostosowanie tekstu do wieku i możliwości recytatorskich, interpretację tekstów, kulturę słowa, ogólny wyraz artystyczny.

II. Cele konkursu:

• popularyzacja poezji polskiej
  • odkrywanie talentów recytatorskich

III. Nagrody:

Przewiduje się wyłonienie laureata w każdej kategorii wiekowej. Jury przyzna także nagrody specjalne recytatorom osobowościom scenicznym. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają pamiątkowe dyplomy.

IV. Kalendarz konkursu:

• Zgłoszenia elektroniczne przyjmujemy do 17 marca 2017 roku za pomocą formularza zamieszczonego pod adresem: ...

• Termin konkursu: 25 marca 2017 r. (sobota) godz. 9:30

Uwaga: Konkurs ma charakter otwarty. Uczniowie zainteresowani konkursem mogą zostać zgłoszeni przez szkołę lub zadeklarować swój udział indywidualnie.

Zwycięzcy konkursu, w przypadku ubiegania się o przyjęcie do I LO, otrzymają w toku rekrutacji dodatkowe punkty: laureat – 4 pkt;  wyróżnienie – 2 pkt.

Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników żywego słowa