Konkurs Językowy im. Gostomskich (11.2005) – zaproszenie

Konkurs Językowy im. Gostomskich (11.2005) – zaproszenie

Wszystkich uczniów zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie językowym!

Edycja jesienna konkursu polega na napisaniu w domu pracy pisemnej w języku niemieckim lub angielskim na jeden z dwóch poniżej podanych tematów:

Temat 1:

• Wir schreiben das Jahr 1602. Es ist das jahr an dem das Collegium Gostomianum von Hieronymus Gostomski gegründet wurde. Welche Überlegung, oder was hat Hieronymus bewegt, dieses Colegium Gostomianum zu errichten?
  • The year is 1602: The year that Hieronimus Gostomski founded the Collegium Gostomianum. What do you think prompted Hieronimus Gostomski to build the Collegium in Sandomierz at that time?

Temat 2:

• Ein Gespräch mit Hieronymus Gostomski.
  • If you had the opportunity to talk to Hieronimus Gostomski, what would you talk about or what questions would you ask him?

Praca nie powinna przekraczać 350 słów i może mieć formę dialogu, eseju, opowiadania. Prace należy złożyć swojemu nauczycielowi z języka angielskiego lub niemieckiego, a termin składania prac mija 2 stycznia 2006 r.

Nagrodami są bony książkowe i upominki ufundowane przez Dietera i Gerarda von Gostomskich – potomków założyciela Collegium Gostomianum, Hieronima Gostomskeigo.