III wizyta gości z Odessy (04.2006)

III wizyta gości z Odessy (04.2006)

W dniach 19-26.04.2006 r. nasza szkoła po raz trzeci gościła delegację młodzieży ukraińskiej ze szkoły nr 121 w Odessie. W wizycie wzięły udział: będąca po raz pierwszy w Sandomierzu, pani dyrektor Ludmiła Semeniuk, nauczycielka języka polskiego, uczestnicząca we wszystkich dotychczasowych spotkaniach, pani Ludmiła Potapowa oraz 8-osobowa grupa młodzieży: Irena Nakonecznaja, Julia Gorochowska, Swietłana Nadopta, Olga Michajłowa, Aleksandra Zmijenko, Olga Danilenko, Sergiusz Dołżenkow i Halina Pacela. Uczniami ukraińskimi z oddaniem opiekowali się uczniowie polscy: Paulina Czerwińska, Anna Zaborska, Anna Rybus, Agata Kondek, Ewelina Miernik, Agata Toś, Katarzyna Broda, Alicja Kędziora, Łukasz Krewko oraz Katarzyna Statuch.

W trakcie wizyty kontynuowano program "Wychowanie do trzeźwości" finansowany dzięki środkom zapewnionym przez Urząd Miejski w Sandomierzu i pana burmistrza Jerzego Borowskiego, który przyjął ukraińską delegację.
Pobyt grupy miał charakter profilaktyczno-turystyczny. Uczniowie wzięli udział w warsztatach dotyczących problemów związanych z alkoholem i innymi używkami oraz w konkursie na reklamę zdrowego trybu życia adresowaną do rówieśników. Program turystyczny wypełniła prezentacja Sandomierza i regionu świętokrzyskiego (wycieczka prowadzona przez pana Marka Juszczyka m.in. na Św. Krzyż i do jaskini "Raj") i kultury Polski (wycieczka do Baranowa Sandomierskiego i do Krakowa). Młodzież ukraińska brała udział w wielu lekcjach, miała również okazję poznać życie kulturalne i historię szkoły.

Gościom z Ukrainy towarzyszyły panie Aleksandra Stola i Agnieszka Kunys. Wizytę koordynował pan Robert Bednarz.