Wizyta w Domu Dziecka w Łoniowie (06.2008)

Wizyta w Domu Dziecka w Łoniowie (06.2008)

14 czerwca 2008 roku udaliśmy się do Domu Dziecka w Łoniowie. Wyruszyliśmy na rowerach: Pan prof. Waldemar Białousz, Jan Kondziołka, Karol Ostrowski, Łukasz Skubida, Anna Gilewska, Dawid Byra, Paulina ? Skład może niezbyt liczny, ale jak ktoś kiedyś powiedział, liczy się jakość a nie ilość. Po długiej i męczącej drodze dotarliśmy do Łoniowa.

Na powitanie zostaliśmy ugoszczeni herbatą i w końcu przyszedł czas na odrobinę sportowej rywalizacji. Na pierwszy ogień poszła siatkówka - reprezentacja Collegium kontra Łoniów. Niestety albo zabrakło szczęścia, albo umiejętności (raczej to drugie), mecz zakończył się wynikiem 2:1 dla Łoniowa. Później przyszedł czas na piłkę nożną. Poziom spotkania był bardzo wysoki i wyrównany, a skład wymieszany i dlatego nikt nie przegrał.
Po sportowych emocjach jedliśmy smakowite kiełbaski z grilla. Gdy wszyscy byli już najedzeni i wypoczęci, rozpoczęła się zabawa. Ale, niestety, wszystko co dobre, szybko się kończy, więc zabawy nadszedł kres. Ku naszemu zaskoczeniu i rozczarowaniu droga powrotna była równie długa jak ta, którą przyjechaliśmy. Jednak mimo tego zarówno dzieci, jak i my byliśmy zadowoleni.

Niech żałują Ci których tam nie było.

Jasiek Kondziołka