IX Turniej Wiedzy o Górach "Beskid Niski" – wyniki (12.2008)

IX Turniej Wiedzy o Górach "Beskid Niski" – wyniki (12.2008)

8 grudnia 2008 r. w I LO im. Tadeusza Kościuszki w Myślenicach odbył się IX Turniej Wiedzy o Górach "Beskid Niski". Pod patronatem Starosty Myślenickiego oraz specjalnym patronatem Magurskiego Parku Narodowego. Zakres materiału obejmował wszelkie informacje na temat Beskidu Niskiego ze szczególnym uwzględnieniem Magurskiego Parku Narodowego.

Jako męska grupa gości z Sandomierza reprezentowana przez Szkolne Koło PTT "NOGARYTM" pod opieką prof. Janusza Wieczorka zostaliśmy przywitani gromkimi brawami, szczególnie przez damską część widowni :-).

Byliśmy bezkonkurencyjni, co zawdzięczamy intensywnej nauce xD. W wyniku, której udało nam się zająć czołowe lokaty. W klasyfikacji drużynowej nasze ekipy zajęły 3 (VIII drużyna) lokatę i 4 (drużyna X). Jednak jeszcze większy sukces osiągnęliśmy w konkursie indywidualnym, w którym Mateusz Dziarek zajął I miejsce, a Grzegorz Zabłyszcz uplasował się na III pozycji.

Konkurs składał się z dwóch etapów. Drużynowy test pisemny gdzie liczyła się suma punktów zdobyta przez grupę, oraz ustną część finałową wraz z zaciętą dogrywką, w której udział brali tylko zawodnicy z największą liczbą punktów (6 osób).

Jak na tak dużą konkurencję (20 drużyn – 60 osób) nasz sukces można uznać za ogromny! :-)

Drużyny w składzie:

• VIII – Łukasz Zajder, Grzegorz Zabłyszcz. Marcin Wolski
  • X – Mateusz Dziarek, Krzysztof Jarosz, Bartłomiej Kiljański

Opiekun: Prof. Janusz Wieczorek

Myślenice, 8 grudnia 2008 r.