Eutrapelia (05.2011)

Eutrapelia (05.2011)

XIV edycja Festiwalu Kultury Chrześcijańskiej Eutrapelia 2011

W słoneczne poniedziałkowe przedpołudnie 30 maja 2011 r. w sali widowiskowej Domu Katolickiego im. św. Józefa obył się kolejny spektakl Grupy Teatralnej "Cegielnia" pt. "Moje życie - mój wybór". Przedstawienie to część XIV edycji Festiwalu Kultury Chrześcijańskiej EUTRAPELIA 2011. Temat nawiązywał do głównego założenia "Zło dobrem zwyciężaj".

Scenariusz napisany przez Katarzynę Pruś i Małgorzatę Pomykałę opierał się na wyborze właściwej drogi w życiu. W całym przedsięwzięciu brało udział 11 uczniów Collegium Gostomianum. Historia opowiada o dziewczynie, która uwikłana w środki odurzające zapomina o przyjaciołach i pozostaje całkowicie sama. Jej zachowanie zbiera żniwo w postaci jej najbliższej osoby - Michała. Jednak po pewnym czasie Franka przeżywa zmianę wewnętrzną. Czuje się coraz pewniej i jak gdyby budzi się ze złego snu. Po raz drugi nie popełnia tego błędu, odrzuca narkotyki i postanawia wrócić na dobrą drogę.

Wykonawcy: Marlena Gawron. Weronika Toś, Monika Sapielak, Anna Robuta, Paulina Brania, Sandra Socha, Małgorzata Pomykała, Daniel Kaczmarski, Paweł Gospodarczyk, Maciek Masztaleruk. Światło, dźwięk: Konrad Barszcz

Opiekunami zespołu są prof. Danuta Paszkowska oraz ks. Wojciech Zasada.

Weronika Toś

Zobacz zdjęcia »»»