Spotkanie z Panem Wojciechem Targowskim (11.2011)

Spotkanie z Panem Wojciechem Targowskim (11.2011)

W przeddzień Święta Niepodległości 10.11.2011 r. w Collegium Gostomianum uczniowie z pomocą nauczycieli i wychowawców przygotowali wystawy okolicznościowe na korytarzach oraz w salach lekcyjnych. Tego dnia każdy uczeń mógł dumnie nosić na swej piersi biało-czerwoną wstążkę. Ten symbol podkreślał powagę i ważność jutrzejszego święta.

O godzinie 9:00 w sali 37 rozpoczęło się spotkanie z Panem Wojciechem Targowskim ze Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej i chociaż miało trwać jedynie godzinę lekcyjną, skończyło się o 10:30. Nieobecni mogą żałować, że nie wysłuchali tego, co nasz gość miał do powiedzenia. Na długiej przerwie wyświetlana była prezentacja multimedialna pt. "Polskie tradycje patriotyczne". Ukazało się również specjalne wydanie gazetki szkolnej "Spójnia", poświęcone wyłącznie świętu 11 listopada.