Finał wojewódzki konkursu "Polska w NATO" (03.2012)

Finał wojewódzki konkursu "Polska w NATO" (03.2012)

Finał wojewódzki IX edycji Ogólnopolskiego Konkursu "Polska w NATO"

W dniu 3 marca 2012 r. w I Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Żeromskiego w Kielcach odbył się finał IX edycji Ogólnopolskiego Konkursu "Polska w NATO" dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych województwa świętokrzyskiego. Do finału zakwalifikowało się 25 uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Po przeprowadzonych eliminacjach konkursowych wyłoniono dwóch laureatów, którzy będą reprezentować województwo świętokrzyskie na eliminacjach ogólnopolskich w dniu 30 marca 2012 r. w Warszawie.
Laureatami konkursu "Polska w NATO", zostali:

• Daniel Wdowicz z IV Liceum Ogólnokształcącego im. Hanki Sawickiej w Kielcach, którego przygotował nauczyciel p. Robert Kozieł
  • Maciej Łabudziński z I Liceum Collegium Gostomianum w Sandomierzu, którego przygotował nauczyciel p. Zbigniew Majewski

Wyróżnienie w konkursie "Polska w NATO" otrzymali:

• Piotr Biesaga z I Liceum Ogólnokształcącego im. St. Żeromskiego w Kielcach, którego przygotował nauczyciel p. Andrzej Drobnik
  • Łukasz Mikorski z I Liceum Ogólnokształcącego im. St. Żeromskiego w Kielcach, którego przygotował nauczyciel p. Andrzej Drobnik
  • Adam Marek z II Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki w Sandomierzu, którego przygotował nauczyciel p. Wiesław Goncarz

W uroczystym podsumowaniu konkursu przy udziale Świętokrzyskiego Wicekuratora Oświaty Grzegorza Bienia, wicedyrektora ŚCDN Alicji Stradomskiej, kpt Mariusza Sobczyka z Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Kielcach, p. Włodzimierza Kuszaka z Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego UW w Kielcach, p. Marii Bednarskiej z ŚCDN, p. Małgorzaty Sobotowskiej-Rysińskiej z I LO w Kielcach, p. Piotra Sochy z ZSE w Kielcach oraz p. Waldemara Pukalskiego dyrektora I LO w Kielcach pełniącego jednocześnie rolę gospodarza, uczniowie biorący udział w konkursie otrzymali dyplomy okolicznościowe natomiast laureaci i uczniowie wyróżnieni również odpowiednio nagrody rzeczowe.

Naszą szkołę  reprezentowały również: Sylwia Wrona (1A) i Monika Hajdo (1D).