Konkursu wiedzy o Międzynarodowym Prawie Humanitarnym (05.2012)

Konkursu wiedzy o Międzynarodowym Prawie Humanitarnym (05.2012)

30 maja 2012 r. w Wyższej Szkole Handlowej im. Bolesława Markowskiego w Kielcach odbył się wojewódzki konkursu wiedzy o Międzynarodowym Prawie Humanitarnym Konfliktów Zbrojnych CZERWONY KRZYŻ – ZNAK OCHRONY i NADZIEI.

Uczniowie zgłoszeni do etapu regionalnego rozwiązywali przez 45 minut test złożony z 35 pytań. Tematyka testu: przepisy prawa humanitarnego konfliktów zbrojnych, historia ruchu Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca, aktualna działalność Międzynarodowego Komitetu Czerwonego Krzyża oraz Polskiego Czerwonego Krzyża, stosowanie przepisów prawa humanitarnego we współczesnych konfliktach zbrojnych.

Naszą  szkołę reprezentowali Sara Wawrzyńczak i Grzegorz Bidas z klasy II E, którzy zajęli  ex aequo 4 miejsce.

Opiekun: Zbigniew Majewski