Wielka Czwórka z Liverpoolu – dzień The Beatles (2012)

Wielka Czwórka z Liverpoolu – dzień The Beatles (2012)

24 października 2012 roku w naszej szkole odbył się dzień poświęcony zespołowi The Beatles. Uczniowie mieli okazję, aby zaznajomić się z twórczością Wielkiej Czwórki z Liverpoolu oraz podczas trzeciej godziny lekcyjnej poznać najważniejsze fakty i ciekawostki dotyczące historii grupy.
Dzień The Beatles został zorganizowany przez uczennice klasy III „C”; Karolinę Dereń i Milenę Sygnet, pod opieką Pana Profesora Waldemara Białousza.
The Beatles byli ikoną kultury lat sześćdziesiątych, mieli ogromny wpływ na rozwój muzyki. Mimo skromnych początków stali się najbardziej znanym i można śmiało powiedzieć najlepszym zespołem jaki kiedykolwiek powstał. W historii fonograficznego rynku muzycznego nikt nie sprzedał więcej płyt niż oni. Świat oszalał na ich punkcie. Nagrali 13 albumów, dali blisko 1000 koncertów, na których dochodziło do scen zbiorowych histerii ze strony fanów, a na innowacjach, które wprowadzili w swoich utworach do tej pory opierają się współcześni twórcy. Wywrócili do góry nogami myślenie o tym, czym jest i czym może być gitarowy rock. Udowodnili, że zwykła kilkuminutowa piosenka zasługuje na miano dzieła sztuki.  Ogromny dorobek artystyczny Paula, Johna, George’a i Ringo jest nadal doceniany, mimo iż od rozpadu grupy minęło ponad 40 lat. Uczniowie Collegium Gostomianum na własnej skórze przekonali się, że tzw. Beatlemania, która nastała w dekadzie lat sześćdziesiątych trwa po dziś dzień.