Święto Niepodległości w CG (2012)

Święto Niepodległości w CG (2012)

W życiu naszej społeczności szkolnej szczególną rolę odgrywa tradycja. Dlatego tak istotne jest celebrowanie rocznic i świąt narodowych.  9 listopada 2012 r. obchodziliśmy Święto Niepodległości.

Jak co roku uczniowie i nauczyciele w tym dniu przypięli biało-czerwone wstążki aby zamanifestować przywiązanie do naszych barw narodowych (akcję koordynowały uczennice Sylwia, Patrycja, Magda, Karolina, Ewa z klasy I e). W refektarzu uczennica klasy III f Marta Ramus pokazała prezentację pt. „Polskie tradycje niepodległościowe”. Przed salą historyczną uczniowie Wiktor i Patryk z klasy I e przygotowali wystawę pt. „1918 – Niepodległość Polski”. Na dużej przerwie nauczyciele i uczniowie wspólnie wykonali kilka pieśni patriotycznych.

Zdjęcia z imprezy wykonały Patrycja z klasy I e i Angelika z klasy III e. Wszystkim dziękujemy za zainteresowanie i liczny udział.

W. Białousz