I Memoriał Lekkoatletyczny Piotra Nurowskiego (06.2013)

I Memoriał Lekkoatletyczny Piotra Nurowskiego (06.2013)

Najlepsi lekkoatleci!

W dniu 14 czerwca 2013 r. na stadionie MOSiR w Sandomierzu odbył się I Memoriał Lekkoatletyczny Piotra Nurowskiego szkół ponadgimnazjalnych powiatu sandomierskiego. Organizatorem tego memoriału było Stowarzyszenie Absolwentów i Sympatyków II LO w Sandomierzu.
Piotr Nurowski był absolwentem II LO, prezesem Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Zginął w katastrofie smoleńskiej 10 kwietnia 2010 roku.
W czasie zawodów rywalizowano w 14 konkurencjach lekkoatletycznych (7 dla dziewcząt i 7 dla chłopców). Nasi reprezentanci odnieśli olbrzymi sukces zdobywając 9 złotych, 3 srebrne i 2 brązowe medale.

Złote medale:

• Barbara Toś (I B) - 100m, 400m
  • Aleksandra Wrona (I C)  - skok w dal

Sztafeta dziewcząt 4 x 100 m - Barbara Toś, Letycja Róg, Aleksandra Wrona, Katarzyna Skorek

• Jakub Chmielnicki (III B) - 100m, skok w dal
  • Jakub Sierżęga (II A) - 400m
  • Michał Lubański (II A) - 1500m

Sztafeta chłopców 4 x 100 m - Jakub Chmielnicki, Michał Lubański, Rafał Dziama, Jakub Kiliański

Srebrne medale:

• Letycja Róg (I C) - skok w dal, skok wzwyż
  • Agata Żardecka (II A) - 800m

Brązowe Medale:

• Jakub Kiliański (I A) - 400m
  • Mateusz Dybis (III A) - skok w dal

Wszyscy nasi pozostali reprezentanci zajęli wysokie, punktowane miejsca w pierwszej dziesiątce co dało nam bezapelacyjne zwycięstwo we wszystkich kategoriach drużynowych tj. w kategorii dziewcząt, chłopców oraz w łącznej punktacji szkół. Wszyscy złoci medaliści nagrodzeni zostali cennymi pamiątkami, a szkoła wzbogaciła się o 3 piękne puchary.

Od dzisiaj „Królowa Sportu” lekkoatletyka zamieszkała w Collegium Gostomianum.

Maciej Borowski