W poszukiwaniu renesansu i baroku w Sandomierzu

W poszukiwaniu renesansu i baroku w Sandomierzu

Okładka płytyDwa czteroosobowe zespoły uczniowskie z klasy II c i II d pod kierunkiem Marka Kwitka zrealizowały filmowy projekt edukacyjny „W poszukiwaniu renesansu i baroku w Sandomierzu”. Film pokazuje piękno i bogactwo architektury i sztuki doby renesansu i baroku najważniejszych zabytków Sandomierza. Nakręcony przez uczniów film ilustrowany jest muzyką z okresu renesansu i baroku, głównie utworami wybitnego kompozytora polskiego i sandomierzanina Mikołaja Gomółki. Film będzie wykorzystany jako materiał dydaktyczny na lekcjach historii i może służyć  promocji szkoły i Sandomierza.

Projekt zrealizowali następujący uczniowie: Katarzyna Chmielewska, Łukasz Maciejuk, Joanna Mądry, Katarzyna Obarska - klasa II c; Renata Bryła, Monika Hajdo, Klaudia Winiarczyk, Dominik Wołczyński - klasa II d.

Podziękowanie za pomoc i konsultacje w realizacji projektu edukacyjnego dla Andrzeja Szmida.

Opiekun projektu - Marek Kwitek