Eliminiacje centralne konkursu "Polska w NATO" (09.2013)

Eliminiacje centralne konkursu "Polska w NATO" (09.2013)

28 września 2013 r. w Sulejówku w siedzibie Ośrodka Rozwoju Edukacji odbyły się eliminacje centralne X edycji ogólnopolskiego konkursu ,,Polska w NATO". Uczestników konkursu powitał v-ce minister MON dr Robert Kupiecki.
Do eliminacji pisemnych przystąpiło 32 osoby. Województwo świętokrzyskie reprezentowali Maciej Łabudziński z I LO w Sandomierzu i Adam Marek z II LO w Sandomierzu. Do etapu ustnego zakwalifikowano 16 uczestników spośród których wyłoniono 8 laureatów.
Uczeń naszej szkoły Maciej Łabudziński (3A) uzyskał tytuł laureata oraz wyróżnienie od przedstawiciela Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Nagrodą dla laureatów jest wizyta studyjna w Kwaterze Głównej NATO (Bruksela).

Organizator: Ośrodek Rozwoju Edukacji we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej, Ministerstwem Spraw Zagranicznych, Ministerstwem Obrony Narodowej, Akademią Obrony Narodowej, Pionem Dyplomacji Publicznej Kwatery Głównej NATO oraz Przedstawicielstwem RP przy NATO.

Opiekun: Zbigniew Majewski