130. rocznica śmierci Cypriana Norwida (10.2013)

130. rocznica śmierci Cypriana Norwida (10.2013)

W październiku młodzież klas 1E, 1F, 2A, 2B, 2E i 3A brała udział w obchodach 130. rocznicy śmierci Cypriana Norwida. 4 października 2013 r. uczniowie uczestniczyli w prelekcji dra hab. Włodzimierza Torunia (Ośrodek Badań nad twórczością Cypriana Norwida Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego) pt. "Norwid wobec powstania styczniowego”.

Druga część obchodów odbyła się 7 października 2013 r. w naszej szkole.  Były to warsztaty pod tytułem "Norwid – poeta ideału”, w ramach których odbyły się dwie prelekcje: pierwszą z nich pt. "Uniwersalizm myśli Cypriana Norwida” przedstawił Pan Piotr Ławrowski z Działu Edukacyjno-Promocyjnego Muzeum Okręgowego w Sandomierzu, drugą wygłosiła Pani Małgorzata Pszczółnak z Działu Sztuki pt.  "Norwid – malarz, grafik i rysownik”, której dopełnieniem  była prezentacja multimedialna i warsztaty plastyczne.

Prace plastyczne Julii Byry i Aleksandry Chruściel z klasy 1F zostały nagrodzone dyplomami i książkami oraz publikacją w czasopiśmie "Sandomierzanin”.

W spotkaniu uczestniczyli: Pani Wicedyrektor Barbara Tęgiewicz, Pani Bożena Myl – Ciszkiewicz, Pani Marta Korzynek, Pani Agnieszka Kunys – Łukawska oraz uczniowie klasy 1F i 2D.