Projekt "Zachowaj równowagę" (2013/14)

Projekt "Zachowaj równowagę" (2013/14)

W roku szkolnym 2013/2014 I LO Collegium Gostomianum przystąpiło do realizacji projektu "Zachowaj równowagę". Projekt współfinansowany jest w ramach Programu Szwajcarskiego realizowanego od 2013 r. i wspierającego kraje członkowskie Unii Europejskiej.

Podstawowym celem projektu jest promocja zdrowego stylu życia.
Spośród czterech głównych zadań projektu do realizacji w naszej szkole wybrano zadanie: "Edukacja i wdrażanie zasad prawidłowego żywienia i aktywności fizycznej w przedszkolach, szkołach podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz wpływ tej edukacji na sposób żywienia, stan odżywiania, aktywność fizyczną i poziom wiedzy dzieci i młodzieży".

Idea programu zakłada, ze cała społeczność szkolna – pracownicy, uczniowie i rodzice – podejmie wspólne działania na rzecz poprawy i utrzymania dobrego stanu zdrowia oraz samopoczucia poprzez zmianę zachowań żywieniowych oraz zwiększenie aktywności fizycznej.

Szkoła, która pomyślnie wdroży program zgodnie z opracowanymi kryteriami, otrzyma certyfikat Szkoły Przyjaznej Żywieniu i Aktywności Fizycznej.

Serdecznie zapraszamy rodziców do zapoznania się z materiałami na stronie projektu.

Uczniów zapraszamy do udziału w konkursie "Zdrowy styl życia".

Informacje związane z realizacją programu będziemy zamieszczać w dziale "Działania/Zachowaj równowagę".

Koordynator projektu: Barbara Złocka-Węgrzynowska

Zachowaj Równowagę - logo