"Gwiazdka dla Przytulnych" (12.2013)

"Gwiazdka dla Przytulnych" (12.2013)

Dla przytulnychW niedzielę 15 grudnia 2013 r. w Fabryce Ruchu na ul. Okrzei 5 w Sandomierzu odbyła się impreza charytatywna pod nazwą "Gwiazdka dla Przytulnych – pomóż podopiecznym Sandomierskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Zwierząt przetrwać zimę", z której dochód został przeznaczony na przytulisko dla bezdomnych zwierząt na ul. Wiśniowej w Sandomierzu. Młodzież naszej szkoły (Karolina Strzelecka, Karolina Krzemińska, Jolanta Stania, Elżbieta Stania i Aleksandra Bissinger) aktywnie włączyła się w to przedsięwzięcie, pomagając podczas imprezy.
Biletem wstępu na imprezę była karma, obroże, smycze i inne psie akcesoria. W programie było mnóstwo atrakcji zarówno dla dużych, jak i małych uczestników spotkania:

• świąteczny kiermasz ozdób choinkowych przygotowanych także przez młodzież naszej szkoły (Paulinę Brzoskę i Franciszkę Woś z klasy 1E, Elżbietę Stania z 2D i Jolantę Stania z 3D, Adriannę Łukawską z klasy 1C i Łukasza Turbiarza z klasy 2C) ;
  • energetyczna salsa z Lazaro;
  • pokaz zumby z Olą;
  • pokaz tańców dawnych, przygotowany przez Chorągiew Rycerstwa Ziemi Sandomierskiej;
  • zabawy z nagrodami dla dzieci;
  • przepyszne ciasta, aromatyczne kawy i rozgrzewające herbaty.

Do akcji pomocy bezdomnym czworonogom włączyli się uczniowie, nauczyciele i pracownicy naszej szkoły (Pani Wicedyrektor Barbara Tęgiewicz, Pani Ewa Pacholczak, Pani Bożena Myl-Ciszkiewicz, Pani Marta Korzynek, klasa 1F z wych. Agnieszką Kunys-Łukawską, klasa 3B z wych. Małgorzatą Proć, klasa 3C z wych. Barbarą Sobieraj, klasa 3E z wych. Danutą Paszkowską, klasa 2E z wych. Waldemarem Białouszem), kupując kalendarze, z których dochód został przeznaczony dla "przytulnych".

Sandomierskie Stowarzyszenie Przyjaciół Zwierząt za okazaną pomoc i aktywne włączenie się do akcji, przekazało dyplomy uznania dla naszych uczniów i nauczycieli.

Obecnie na Wiśniowej znajduje się 28 psów. Stowarzyszenie wspólnie z fundacją "Pomagając Zwierzętom", buduje nowe przytulisko na terenie powiatu staszowskiego w gminie Bogoria, dlatego liczy się każdy grosz. Przeprowadzka odbędzie się wiosną.

(mk)