"Powitanie Wiosny Zdrowo i Sportowo" (21.03.2014) – zaproszenie

"Powitanie Wiosny Zdrowo i Sportowo" (21.03.2014) – zaproszenie

W najbliższy piątek (21.03.2014 r.) w pierwszy dzień wiosny zapraszamy wszystkich uczniów i nauczycieli na salę gimnastyczną do wzięcia udziału w imprezie sportowo-rekraacyjnej organizowanej w ramach projektów "Zachowaj równowagę" oraz "Szkoła z klasą 2.0".

Program imprezy

1. Uroczyste rozpoczęcie imprezy – godzina 1000
  2. Prezentacja klas-zespołów.
  3. Ogłoszenie wyników konkursu na najlepszą prezentację multimedialną "Zdrowy styl życia" oraz najlepszą pracę plastyczną. Wręczenie nagród i pokaz nagrodzonej prezentacji.
  4. Wykład dr Małgorzaty Makowskiej pt. "Dieta dla mózgu".
  5. Projekcja filmu.
  6. Wspólna rozgrzewka w rytmach Zumby.
  7. Rozpoczęcie konkurencji sportowo-rekreacyjnych.
    1. Rzut do celu
    2. Strąć pachołka
    3. Kopnięcie piłki
    4. Rzut do kosza
    5. Przeciąganie liny. Kolejność pojedynków:
      reprezentacja klas I – reprezentacja klas II;
      wygrani – nauczyciele.
    6. Mecze siatkówki. Kolejność gier:
      reprezentacja klas I – reprezentacja klas II;
      reprezentacja szkoły – reprezentacja nauczycieli.
  8. Ogłoszenie wyników.
  9. Wręczenie nagród. Zamknięcie imprezy.

W czasie trwania imprezy w sali 61 będzie możliwość obejrzenia wszystkich prezentacji multimedialnych. Prace plastyczne będą wystawione na korytarzu szkolnym.

Po zakończeniu imprezy zostaną rozegrane mecze w halowej piłce nożnej o miejsce III ( drużyny 1A i 1B) oraz finał (drużyny 3A – 2B).

Regulamin imprezy

1. W imprezie biorą udział wszystkie klasy I i II oraz w kategorii open – reprezentacja nauczycieli.
  2. Każda klasa tworzy zespół.
  3. Zespoły różnią się między sobą kolorem koszulek (dodatkowe pkt).
  4. Wymagany strój sportowy.
  5. Uczniowie, którzy posiadają semestralne lub roczne zwolnienia lekarskie z wf-u będą przydzieleni do prac porządkowo-organizacyjnych w czasie trwania imprezy.
  6. Wszystkie konkurencje poza przeciąganiem liny będą rozgrywane na czas (2,5 min.)
  7. Każdą zabawę wygrywa zespół, który zdobędzie największą liczbę pkt.
  8. Maks. liczba pkt w danej konkurencji jest równa liczbie zawodników danego zespołu.
  9. Każda klasa przemyśli strategię działania w każdej konkurencji.
  10. Konkurencje rozgrywane będą oddzielnie dla klas I i II.
  11. W większości konkurencji równocześnie uczestniczą 3 klasy, pozostałe oczekują na swoją kolejkę.
  12. Po zakończeniu pierwszej konkurencji klasy I opuszczają salę gimnastyczną i udają się na balkon. Klasy II wchodzą na salę głównym wejściem.
  13. Wszystkie konkurencje rozpoczynają się i kończą się na gwizdek.
  14. Przeciąganie liny rozegra się pomiędzy przedstawicielami klas I i II. Wygrany zespół w nagrodę "siłuje się" z reprezentacją nauczycieli.
  15. Po ostatniej zabawie jury (uczniowie i nauczyciele) przydzieli wszystkim zespołom do 5 pkt za strój i organizację.
  16. Mecze siatkówki trwać będą do czasu wygrania 2 setów (15pkt) przez jedną z drużyn. Sety będą rozgrywane do dwóch pkt przewagi.
  17. Mecze piłki siatkowej oraz przeciąganie liny będą dodatkową formą rywalizacji.
  18. Zwycięzcą imprezy zostanie zespół, który łącznie zgromadzi największą liczbę pkt (oddzielnie dla klas I i II).
  19. Nagrodą dla zwycięzców będzie – Wielka Niespodzianka.

Opis konkurencji

I. Rzut do celu

1. Zespół ustawia się na wyznaczonym miejscu.
  2. Zawodnik wchodzi na platformę stepu i prawą lub lewa ręką wykonuje rzut piłką do celu.
  3. Do wykonania zadania każda drużyna dostaje tylko1 piłkę.
  4. W konkurencji uczestniczy cała klasa oddając kolejno po sobie rzuty.
  5. Każdy zawodnik musi oddać co najmniej 1 rzut ustawiając się w szeregu.
  6. Liczy się jak największa ilość celnych rzutów w ciągu 2,5 minuty.

II. Strąć pachołek

1. Zawodnik stoi na platformie stepu.
  2. Jego zadaniem jest tak potoczyć piłkę, aby trafić w pachołek ustawiony w odległości 9m.
  3. Punktacja i zasady wykonania zadania tak jw.

III. Kopnięcie piłki do celu

1. Zawodnik wykonuje kopnięcie piłki ustawionej na linii tak aby trafić w platformę stepu.

IV. Rzut do kosza

1. Każdy zawodnik oddaje po 1 rzucie do kosza.
  2. Celny rzut – 1 pkt.
  3. W konkurencji biorą udział równocześnie 4 zespoły.

V. Konkurencja dodatkowa (niepunktowana) – Przeciąganie liny

1. Każda zespół składa się z 7 zawodników (dowolny skład zespołu).
  2. Walka toczy się na boisku do siatkówki.
  3. Dwa przeciwne zespoły trzymając linę ustawiają się naprzeciw siebie.
  4. Startują na gwizdek.
  5. Wygrywa drużyna" która pierwsza przeciągnie przeciwnika o 3 m, tj. poza linię pola ataku boiska do siatkówki.

VI. Mecze siatkówki rozgrywane będą wg oficjalnych przepisów PZPS.