Studenci AIESEC w CG (02.2014)

Studenci AIESEC w CG (02.2014)

16 lutego 2014 roku w ramach projektu AIESEC nasze miasto odwiedziło troje praktykantów. Zadaniem przedstawicieli trzech krajów było zaprezentowanie swojej kultury uczniom naszej szkoły. Studenci przybyli z Chin (Ginny Chen), Gruzji (Tamo Tsinadze) oraz z Brazylii (Felipe Torres). Przez tydzień pozostawali pod opieką uczennic naszej szkoły oraz prowadzili zajęcia z wybranymi klasami. Uczniowie poznawali dzięki temu zwyczaje Chin, Gruzji i Brazylii.

Wizyta członków AIESEC nie ograniczała się jednak tylko do prezentacji szkolnych, przez cały tydzień goście poznawali miasto. Zwiedzili starówkę, usłyszeli sandomierskie legendy, próbowali tradycyjnego polskiego jedzenia. Rozrywką dla obcokrajowców okazał się pokaz tańców dworskich, których próbowali się nauczyć, oraz wizyta w Kamienicy Oleśnickich. Praktykantom wyjątkowo podobał się sandomierski Bulwar oraz Park Piszczele. W ostatnim etapie ich wizyty w mieście zaprezentowali swoje tradycyjne potrawy, przyrządzając między innymi brazylijskie brigadeiro i gruzińskie khachapuri. Studenci odwiedzili też jaskinię solną. Tygodniowa wizyta członków AISEC szybko dobiegła końca, a przy pożegnaniu nie obyło się bez łez.

Opiekunkami gości byli uczniowie naszej szkoły: Agnieszka Sobieraj, Eliza Bąba i Ania Chmielewska.