Akcja krwiodawstwa "Primavera" (03.2014)

Akcja krwiodawstwa "Primavera" (03.2014)

W pierwszym dniu wiosny 21 marca 2014 członkowie Szkolnego Klubu Honorowych Dawców Krwi "Gostomianum" działającego przy  I LO w Sandomierzu  zgłosili się do Oddziału Terenowego Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Podobnie jak w latach wcześniejszych młodzież odwiedziła dzieci przebywające na oddziale pediatrii sandomierskiego szpitala. "Kropelka" rozdawała maskotki i słodycze małym pacjentom. Członkowie klubu  oddali również to, co najcenniejsze, cząstkę siebie.

17 osób oddało 7,65 litra krwi.

Dawcy:

• Julia Rusinek 3F, Krzysztof Chałupczak 3C,Bartłomiej Suska 3D, Tomasz Mróz 3B, Wiktor Stypa 3B, Piotr Kamiński 3B, Bartłomiej Czajkowski 3B, Jolanta Stania 3D, Mateusz Krupa – absolwent, Zbigniew Drobek – nauczyciel.

"Pierwsza krew":

• Jakub Latusek 2F, Michał Stępień 2F, Rafał Zieliński 3B,  Adrian Adamski 3F, Jan Sadecki 3F, Kamil Ura 3F, Agnieszka Bednarska 3B.

Kropelka:

• Edyta Pawlak 3C, Klaudia Winiarczyk 3D, Lucyna Chmiel 3B.

Opiekun Klubu HDK: Zbigniew Majewski

Zobacz zdjęcia »»»