Spotkanie "Wśród pisarzy" (03.2014)

Spotkanie "Wśród pisarzy" (03.2014)

17 marca 2014 r. nasza szkoła wraz ze Starostwem Powiatowym w Sandomierzu zorganizowała spotkanie autorskie z Panem Stanisławem Nyczajem – polskim poetą, satyrykiem, krytykiem literackim, edytorem i animatorem życia literackiego, oraz z Panem Bohdanem Gumowskim – dziennikarzem Polskiego Radia Kielce, autorem wielu opowiadań i słuchowisk radiowych. Spotkanie adresowane do młodzieży sandomierskich szkół ponadgimnazjalnych odbyło się w Domu Katolickim.

Podczas spotkania przybliżona została działalność Związku Literatów Polskich w Kielcach, który istnieje od 1984 r. Jest organizatorem licznych spotkań, sesji i konkursów literackich, plenerów literacko-plastycznych, a także imprez cyklicznych, takich jak np. "Świętokrzyska Wiosna Literacka" czy "Świętokrzyskie Spotkania Literackie". Od 1997 roku wydawane jest czasopismo literackie pt. "Świętokrzyski Kwartalnik Literacki" pod redakcją Stanisława Nyczaja.

W trakcie spotkania zaprezentowane zostały również sylwetki pisarzy Kielecczyzny. Młodzież wysłuchała też nastrojowych wierszy Bohdana Gumowskiego oraz fragmentu jego słuchowiska pt. "Sprawa Biskupa Kaczmarka. Anatomia śledztwa".

Marta Korzynek

Wśród pisarzy 1 Wśród pisarzy 2 Wśród pisarzy 3 Wśród pisarzy 4