Konkurs "Gaz łupkowy – szanse i zagrożenia" (04.2014)

Konkurs "Gaz łupkowy – szanse i zagrożenia" (04.2014)

11 kwietnia 2014 roku w ZSTiO w Sandomierzu odbył się powiatowy konkurs o puchar Starosty Sandomierskiego pod hasłem "Gaz łupkowy – szanse i zagrożenia". Konkurs składał się z dwóch etapów. Pierwszym było przygotowanie i przedstawienie prezentacji na powyższy temat, następnie uczniowie rozwiązywali test dotyczący zagadnień konkursowych.

Reprezentacja  I LO Collegium Gostomianum w składzie: Krzysztof Grzesik i Rafał Zieliński zdobyła I miejsce w konkursie pokonując konkurentów z pięciu szkół ponadgimnazjalnych powiatu sandomierskiego. Nasi uczniowie świetnie zaprezentowali się podczas prezentacji przekazując bardzo interesujące informacje o możliwościach gospodarczego wykorzystania gazu z łupków paleozoicznych z zachowaniem zasad bezpieczeństwa dla środowiska i życia ludzi. W drugiej, testowej części konkursu, nie było dla nich trudnych pytań i w efekcie okazali się bezkonkurencyjni.

Krzysztof i Rafał zdobyli dla szkoły puchar starosty sandomierskiego i dyplom, a sami otrzymali nagrody rzeczowe. Gratulacje zwycięzcom złożyli członkowie jury, dyrektor ZSTiO oraz nauczyciele szkół sandomierskich i uczniowie biorący udział w konkursie.

(kz)

Konkurs Gaz łupkowy - puchar Konkurs Gaz łupkowy - dyplom