II Memoriał Lekkoatletyczny Piotra Nurowskiego (06.2014)

II Memoriał Lekkoatletyczny Piotra Nurowskiego (06.2014)

Ponownie najlepsi!

W dniu 6 czerwca 2014 r. na stadionie MOSiR w Sandomierzu odbył się II Memoriał Lekkoatletyczny Piotra Nurowskiego szkół ponadgimnazjalnych powiatu sandomierskiego. Organizatorem tego memoriału było Stowarzyszenie Absolwentów i Sympatyków II LO w Sandomierzu.

Piotr Nurowski był absolwentem II LO, prezesem Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Zginął w katastrofie smoleńskiej 10 kwietnia 2010 roku.

W czasie zawodów rywalizowano w 14 konkurencjach lekkoatletycznych (7 dla dziewcząt i 7 dla chłopców). Nasi reprezentanci odnieśli olbrzymi sukces zdobywając 7 złotych, 3 srebrne i 5 brązowych medale.

Złote medale:

• Barbara Toś (2B) – 100m, 400m
  • Olga Gałęza (1C)  – 800m

Sztafeta dziewcząt 4 x 100 m – Letycja Róg, Aleksandra Wrona, Olga Gałęza, Barbara Toś

• Jakub Sierżęga (3A) – 800m
  • Michał Lubański (3A) – 400m

Sztafeta chłopców 4 x 100 m – Jakub Kwiecień, Jakub Sierżęga, Radosław Semczuk, Michał Lubański

Srebrne medale:

• Letycja Róg (2C) – skok wzwyż
  • Radosław Semczuk (1A) – 400m
  • Michał Jarosz (1B) – 800m

Brązowe medale:

• Aleksandra Wrona (II C) – skok w dal
  • Patryk Marzec (II B) – skok wzwyż
  • Jakub Bryła (II B) – 800m
  • Wojciech Sękul (II F) –  pchnięcie kulą
  • Michał Sidor (I B) – 400m

Wszyscy nasi pozostali reprezentanci: Marta Dzieciuch, Kinga Krasoń, Karolina Mazur, Barbara Hebda, Martyna Obarska, Diana Bożek, Katarzyna Broda, Anna Machała, Sylwia Statuch, Izabela Wawrzyńczak, Aleksandra Kołdon, Michał Dębicki, Błażej Podczasi, Witold Gąsowski, Artur Wawer, Patryk Zimnicki zajęli wysokie, punktowane miejsca w pierwszej dziesiątce co dało nam bezapelacyjne zwycięstwo we wszystkich kategoriach drużynowych tj. w kategorii dziewcząt, chłopców oraz w łącznej punktacji szkół. Wszyscy złoci medaliści nagrodzeni zostali pamiątkami, a szkoła wzbogaciła się o 3 piękne puchary oraz 4 nowe piłki do gier zespołowych.

Barbara Złocka-Węgrzynowska
Maciej Borowski