IX Humanistyczny Festiwal Nauki (06.2014)

IX Humanistyczny Festiwal Nauki (06.2014)

24 czerwca 2014 roku odbył się IX Humanistyczny Festiwal Nauki, którego tematem były "Wątki ludowe w kulturze polskiej". Organizatorami imprezy byli nauczyciele języka polskiego.

Referaty wygłosili:

• Barbara Hebda (2C) – Oskar Kolberg – sylwetka;
  • Sylwia Chodyra (2E) – Wieś i jej mieszkańcy w "Żeńcach" Szymona Szymonowica;
  • Diana Bożek (2E) – Noc Kupały w pieśniach Jana z Czarnolasu;
  • Hubert Dębniak (2E) – O powieści Tadeusza Nowaka "A jak królem, a jak katem będziesz".

Anna Oszczędłowska z klasy 2C przedstawiła wybrane rozdziały dzieła "Sandomierskie" Oskara Kolberga, Wiktoria Niedziółka i Klaudia Kaniszewska z klasy 1F przeczytały fragmenty książki "Obyczaje w dawnej Polsce". Jakub Simm z klasy 1G przygotował prezentację multimedialną i referat "Stroje ludowe". Festiwal uświetnił występ dziewcząt: Małgorzaty Kusik z klasy 1G, Katarzyny Kusik, Eweliny Sobczyk, Karoliny Strzeleckiej, Darii Bożek z klasy 2E, przy akompaniamencie Pana Marcina Jazgiera.

Festiwalowi towarzyszyły okolicznościowe wystawy, przygotowane przez Panią Martę Korzynek
i Tomasza Krawczyka, ucznia klasy 2E.

Agnieszka Kunys - Łukawska

Zobacz zdjęcia »»»