Przyrodniczy Festiwal Nauki (06.2016)

Przyrodniczy Festiwal Nauki (06.2016)

Dnia 10 czerwca 2016 r. odbył się w Collegium Gostomianum Przyrodniczy Festiwal Nauki. Festiwal rozpoczęła pani dr Anna Kaczmarska, pracownik Instytutu Fizyki Jądrowej PAN, dwoma wykładami, które stanowią kamień milowy współczesnej fizyki. Pierwszy dotyczył odkrycia w CERN-ie bozonu Higgs'a, który nadaje cząsteczkom elementarnym masę. Drugi wykład opisywał proces odkrycia fali grawitacyjnej przewidzianej na początku dwudziestego wieku przez Alberta Einsteina. Wykłady wzbudziły bardzo duże zainteresowanie wśród uczniów, którzy zadawali liczne pytania.

Drugą prezentację przedstawiła uczennica klasy 2G Joanna Sapielak, która przedstawiła metody wykorzystania   grafiki komputerowej oraz techniki jej tworzenia.

Trzecia prezentacja dotyczyła Złotego Podziału liczb, zaprezentował ją uczeń klasy 2A Piotr Piskorski. Jego praca została wyróżniona w konkursie matematycznym ZOBACZYĆ MATEMATYKĘ zorganizowanym przez AGH. Przedstawiony przez Piotra złoty podział można zauważyć również w przyrodzie.

Opiekunami festiwalu byli pan dyr. Krzysztof Zieliński i pan  Robert Dębicki.

Zapraszamy ponownie za rok!