Spotkanie z prof. Stanisławem Płazą (06.2017)

Spotkanie z prof. Stanisławem Płazą (06.2017)

9 czerwca 2017 roku naszą szkołę odwiedził absolwent (matura rocznik 1956) Pan prof. dr hab. inż. Stanisław Płaza. Pan profesor jest emerytowanym pracownikiem Uniwersytetu Łódzkiego i wieloletnim dyrektorem Katedry Technologii i Chemii Materiałów.

W trakcie spotkania z uczniami klas ścisłych i przyrodniczych Pan profesor Płaza opowiedział o swojej drodze i karierze naukowej, z którą wiązały się także liczne wyjazdy zagraniczne. Zachęcał uczniów do podejmowania studiów na kierunkach technicznych i ścisłych oraz rozwijania swoich zainteresowań naukowych m.in. w dziedzinie nanotechnologii. W spotkaniu uczestniczył także Pan Kazimierz Płaza wieloletni dyrektor Zakładu Gazowniczego w Sandomierzu, także nasz absolwent.

W podziękowaniu Panowie otrzymali okolicznościowe szkolne wydawnictwa a biblioteka szkolna pozyskała od Pana prof. Stanisława Płazy jego dwie książki.

Dziękujemy za spotkanie i zapraszamy ponownie.