Erasmus+ na półmetku (09.2017)

Erasmus+ na półmetku (09.2017)

W projekcie zatytułowanym "Burzyć mury, budować mosty: języki obce drogą do tworzenia tożsamości europejskiej." uczestniczy ośmioro nauczycieli naszej szkoły. Projekt jest finansowany przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji – Narodowa Agencja Programu Erasmus+ i realizowany w ramach akcji Mobilność Kadry Edukacji Szkolnej. Realizacja projektu rozpoczęła się 1 czerwca i potrwa do 30 września 2018.

Już pięcioro z nas ukończyło szkolenia – kursy językowe, metodyczne i specjalistyczne w Irlandii, Hiszpanii, na Malcie i w Wielkiej Brytanii. W ramach upowszechniania i promocji projektu, pragniemy podzielić się swoimi nowymi doświadczeniami zawodowymi, nabytymi w trakcie dwutygodniowych intensywnych szkoleń. Ważnym aspektem projektu jest rozwijanie świadomości międzykulturowej, dlatego nie można pominąć niezapomnianych wrażeń z wycieczek krajoznawczych, spotkań integracyjnych, uczestnictwa w wydarzeniach kulturalnych i wreszcie czasu spędzonego z goszczącymi nas rodzinami.

Zobacz sprawozdania nauczycieli:

Erasmus+ - zdj1 Erasmus+ - zdj2 Erasmus+ - zdj3 Erasmus na półmetku – Malta