Halloween 2017

Halloween 2017

Dnia 27 października br. w naszej szkole odbyły się obchody rozpowszechnionego dzięki Stanom Zjednoczonym święta Halloween. Była to niecodzienna okazja do oderwania się od szkolnej, uczniowskiej, nieraz szarej rzeczywistości, zjedzenia łakoci, oraz ofiarowanie światu bezinteresownego dobra dzięki darowiznom na cel charytatywny. Była to szansa dla każdego, kto chciał przeżyć chwile grozy w zorganizowanym w szkolnych podziemiach, otwieranych dla uczniów tylko na tego typu obchody, tunelu strachu. Uczniowie, wedle swojej odwagi, mogli przejść korytarz pełen zasadzek, a przede wszystkim odkryć tajemnice "opuszczonego" szpitala psychiatrycznego. Ale nie tylko! Tego dnia zorganizowany został kiermasz pysznych, upieczonych przez ochotników ciast, które skusiły zarówno grono pedagogiczne jak i uczniowskie na tyle, aby wyprzedać się w niesamowitym tempie. Ponadto, klasa 1B zdobyła się na ogromny gest, jakim było przekazanie darowizny od wszystkich uczniów klasy. Urządzone tego dnia zbiórki, zarówno w tunelu strachu, klasach jak i podczas kiermaszu ciast, prowadziły do szczytnego celu, jakim jest wsparcie schroniska dla zwierząt "Przytulisko na Wiśniowej” prowadzonego przez Sandomierskie Stowarzyszenie Przyjaciół Zwierząt. Łącznie, podczas szkolnych obchodów, zebrano kwotę aż 951,32 zł! Ponadto, zebrano także dużą ilość karmy dla zwierząt, również przekazanej "Przytulisku".

Tunel strachu przygotowali uczniowie z klasy 2E: Natalia Błachnio, Aleksandra Broda, Michał Cholewa, Filip Czajkowski, Ewa Duda, Patrycja Dyl, Izabela Dzadz, Jakub Dziewięcki, Jakub Grochowski, Anna Kaczmarczyk, Maja Kamińska, Alicja Kędziora, Hubert Kwiatkowski, Wiktoria Mazur, Krzysztof Mirkowski, Karol Mirkowski, Natalia Nowak, Michał Ordon, Joanna Osowska, Gabriela Przypkowska, Natalia Sakławska, Aleksandra Salwa, Dominika Sidor, Agata Siejka, Wiktoria Siwek, Aleksandra Sławińska, Martyna Sosnowska, Aleksandra Woś, Klaudia Wójcik.

Ciasta przygotowali: Hubert Żuber (1A), Katrzyna Dąda (1A), Julia Haliniarz (1B), Natalia Chałubiec (2C), Anna Chorab (2C), Konstancja Rusinek (2C), Aleksandra Łuczak (3F).

Darowizna: klasa 1B.

Plakaty rozwieszone w szkole przygotowały: Natalia Chałubiec (2C), Agata Siejka (2E).

Organizatorem i opiekunem obchodów Halloween była pani Agnieszka Białousz.

Maja Kamińska (2E)