Maraton Pisania Listów w Collegium Gostomianum (12.2017)

Maraton Pisania Listów w Collegium Gostomianum (12.2017)

Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka (10.12.2017) jest bardzo dobrą okazją do pokazania solidarności z represjonowanymi osobami na całym świecie. Już szósty raz w naszej szkole organizowaliśmy Maraton Pisania Listów pod patronatem Amnnesty International. Jest to ogólnoświatowa akcja, w której chodzi o to aby napisać list w obronie ludzi represjonowanych.

Naszą akcję czynnie wsparli: Artur Żmijewski (aktor z ekipy "Ojca Mateusza"), burmistrz Sandomierza Marek Bronkowski i jego zastępczyni Katarzyna Zioło. Lokalne media (Radio Kielce, Echo Dnia) pomogły nam rozpropagować ideę naszych działań.

Szkolną Grupę Amnesty International tworzyło 30 osób z klas 2D i 2F. Ale nasze działania wsparło ok. 150 uczniów i 7 nauczycieli. Dziękujemy naszej szkole za umożliwienie nam przeprowadzenie akcji.

Waldemar Białousz – koordynator